به دپارتمان " خدمات حسابداری و مشاوره مالیاتی " موسسه فنی آموزشی کادوس خوش آمدید


 33232323 داخلی 14
  نظارت پایانی بر امور قانونی ( )
  • نظارت پایانی بر امور قانونی با طرح دست نویس

   نظارت پایانی بر امور قانونی با طرح دست نویس

   طرح دست نویس :

   در این طرح شرکتها و اشخاص حقوقی در طی سال به کمک واحد حسابداری خویش نسبت به جمع آوری اسناد و مدارک خویش اقدام نموده و "کم و بیش" اظهار نامه ها و گزارشات خویش را ارسال مینمایند ، در پایان سال به دلیل پیچیدگیهای قوانین و مقررات مالی ناظر بر رفتار شرکتها این مهم را به این موسسه واگذار مینمایند . در این طرح موسسه میکوشد دفاتر و اسناد قابل قبولی را جهت ارائه به سازمانهای امور مالیاتی و ارزش افزوده ارائه دهد و احیانا شرکت مورد حسابرسی مالی و مالیاتی قرار گیرد ، مشکل عمده در این روش آنست که اگر شرکتها در طی سال دچار اشتباه شده باشند ممکن است اصلاح آن مقدور نباشد.

   چه کسانی میتوانند از خدمات تخصصی فوق استفاده نمایند :
   کلیه شرکتها و موسسات تجاری (حقوقی) با هر سطح فعالیتی میتوانند از خدمات موسسه بهره مند گردند ، لیست شرکتهایی که در بالا بدان اشاره شده شامل شرکتهای کوچک ، بزرگ و متوسط میباشد که الزام به پرداخت مالیات و رعایت الزامات قانونی میباشند .

  مدیریت مستمر بر امور قانونی ( )
  • مدیریت مستمر بر امور قانونی با طرح پاکنویس

   مدیریت مستمر بر امور قانونی با طرح پاکنویس

   طرح پاک نویس :
   در این شیوه شرکتها از ابتدای سال مالی مدیریت امور مالیاتی خویش را به این موسسه واگذار نموده و تمامی گزارشات و اظهار نامه های شرکت با کنترل و نظارت این موسسه صادر و ارسال میگردد ، بدیهی است در این حالت تمام فرایندهای مالیاتی تحت کنترل بوده و احتمال خطا و بروز مشکل به حداقل ممکن میرسد.
   در پایان سال نیز دفاتر و اسناد و مدارک تنظیم و در اختیار سازمانهای رسیدگی کننده قرار میگیرد . در این شیوه نیز شرکتها میتوانند از مزایای حسابرسی مالی و مالیاتی بهره مند گردند. مزیت این شیوه بهره مند شدن مدیران شرکتها از خدمات تخصصی و مشاوره های مالی و مالیاتی و تامین اجتماعی ایست که حتی قبل از عقد قراردادها و انجام شدن رویدادهای مالی خواهد بود.

   چه کسانی میتوانند از خدمات تخصصی فوق استفاده نمایند :
   کلیه شرکتها و موسسات تجاری (حقوقی) با هر سطح فعالیتی میتوانند از خدمات موسسه بهره مند گردند ، لیست شرکتهایی که در بالا بدان اشاره شده شامل شرکتهای کوچک ، بزرگ و متوسط میباشد که الزام به پرداخت مالیات و رعایت الزامات قانونی میباشند .

   سایر خدمات :
   مشتریان موسسه میتوانند از آخرین بخشنامه ها و دستو رالعملهای قانونی مطلع باشند.

  حسابرسی تامین اجتماعی ( )
  • خدمات حسابرسی تامین اجتماعی

   خدمات حسابرسی تامین اجتماعی

   پیرو ماده ۴۷ (۱) قانون تامین اجتماعی کلیه اشخاص حقوقی مکلفند دفاتر قانونی پلمب شده و اسناد و مدارک ” که شامل مستندات ارائه شده به سازمان امور مالیاتی نیز میگردد ” را در زمان مراجعه بازرس و حسابرس سازمان تامین اجتماعی در اختیار وی قرار دهند و سازمان تامین اجتماعی نیز حق بیمه خود را طبق ماده ۲۸ (۲)و ۳۸ (۳)قانون تامین اجتماعی با بررسی حساب های مالی شرکت شناسایی و مطالبه میکند .

   در صورت عدم ارائه دفاتر قانونی پلمب شده و مستندات فوق الذکر به هر دلیل (امحاء یا مفقود شده باشد) ، سازمان تامین اجتماعی جهت شناسایی حق بیمه هر یک از سنوات مورد درخواست که ، توسط شرکت ارائه نشده است ، از آیین نامه ماده ۴۰ (۴) قانون تامین اجتماعی استفاده خواهد نمود که معمولا ، هزینه سنگینی را به شرکت تحمیل میکند و در هیچ یک از هیئت های بدوی و تجدید نظر سازمان تامین اجتماعی قابل دفاع نمی باشد.

   سازمان تامین اجتماعی در خصوص اخذ دفاتر قانونی ، اسناد و مدارک مالی اشخاص حقوقی ، طبق ماده ۱۳قانون تجارت (۵) عمل خواهد کرد. (نگهداری ۱۰ساله دفاتر قانونی پلمب شده توسط اشخاص حقوقی)

   در خصوص نحوه حسابرسی سازمان تامین اجتماعی قابل ذکر است که ، کلیه خریدهای موجودی مواد و کالا ، اعتبارات اسنادی ، خریدهای مربوط به دارایی های ثابت و کلیه هزینه های جاری شرکت اعم از حقوق و مزایا ، اداری ، فروش ، سربار و سایر هزینه ها مورد رسیدگی قرار گرفته و حسب مورد نسبت به اعمال ضرایب ۳۰% ، ۱۶٫۶۷% و ۷٫۸% اقدام خواهد کرد

   بر اساس بخشنامه ۱۱٫۳ و دستورالعمل اجرایی قوانین و مقررات بازرسی دفاتر قانونی که توسط موسسه حسابرسی تامین اجتماعی تهیه شده است سرفصل های زیر مشمول اعمال ظرایب ذکر شده در بالا خواهد بود
   ۱) حق الزحمه ها

   ۲) حمل و نقل

   ۳) خرید و کارکرد ماشین آلات

   ۴) فعالیتهای تبلیغاتی

   ۵) فعالیتهای فنی و مهندسی

   ۶) فعالیتهای کشاورزی

   ۷) فعالیتهای خدماتی

   ۸) فعالیتهای هنری و پدیدآورندگان آثار هنری و فرهنگی

   ۹) دارائیهای ثابت و دارائیهای در جریان تکمیل

   ۱۰)فعالیتهای کامپیوتری

   ۱۱) فعالیتهای گازرسانی ، انتقال نیرو و …

   ۱۲) سند افتتاحیه

   عدم وجود فاکتورهای هزینه و خرید

تمام حقوق این سایت برای موسسه فنی و آموزشی کادوس محفوظ است Copyright © 2020
بازدید امروز : 20
بازدید دیروز : 21
بازدید کل : 99259